אולמות אירועים בירושלים

אולמות אירועים בירושלים

 

בשנים האחרונות אנו עדים למהפכה בכל הקשור לאולמות אירועים.

בעבר האולם היה חלל בו היו שולחנות, כיסאות ובמקרים מעטים היה ניתן להבחין בעיצוב אדריכלי מסוים.

כיום ניתן לראות אולמות מפוארים הכוללים עיצוב אדריכלי מפואר המדמה ארמון פאר, או אולם נשף מתקופות קדומות, לצד מסכי ענק, תאורה מיוחדת וחדשנית כמו גם מערכת הגברה היוצרת סאונד מיוחד.

כל זאת במטרה להתאים את האולם להפקות מיוחדות, שכן כיום כל אירוע הופך להפקה של ממש.

כדי לסייע בבחירת אולם מתאים לצרכיכם אפרוס לפניכם נושאים חשובים שיש לשקול בטרם סוגרים אולם כזה או אחר.

  1. אישורים

הדבר החשוב ביותר אותו צריך לבדוק בבואכם לסגור אולם הוא אישורים מתאימים.

לכל אולם שמכבד את עצמו חייב להיות רישיון עסק בתוקף. ללא רישיון האולם הוא בעצם לא חוקי ונתון לסכנת סגירה.

כך, יכול לקרות מצב בו  תשריינו תאריך באולם אירועים ומספר ימים לפני מועד האירוע ייסגר האולם ללא כל התראה מוקדמת, ואתם תמצאו את עצמכם ללא אולם.

מעבר לסכנת הסגירה המיידית, אולם הפועל ללא רישיון עסק לא נתון לפיקוח של משרד הבריאות – לגבי טיב האוכל ותנאי הכנתם, ואין לו כל אישור מהמשטרה או ממכבי אש.

לכן זהו למעשה הפרט הראשון אותו חובה לבדוק.

ראוי לציין כי לאחר אסון ורסאי בו נהרגו 23 חוגגים בתאונה מחרידה ומצערת ומכיוון שלא היה לאולם רישיון עסק, פועלת המועצה לצרכנות ביתר תשומת לב בכל נושא רישיון העסק לאולמות, כך שגם אם חתמתם חוזה עם אולם שאין לו רישיון עסק וגיליתם זאת רק לאחר חתימת החוזה, תוכלו להסתייע במועצה לצרכנות ובמקרים רבים לקבל את מלוא כספכם בחזרה.

  1. תפריט

מעבר למנות המוצעות בכל אולם, ולמגוון הרחב, יש לבדוק את טיב האוכל המוצע ולא רק את כמותו.

כדי לבדוק זאת בצורה הטובה ביותר בקשו מבעל האולם במפתיע, ולא מראש, להיכנס אל אזור המטבח. במידה ואין לו מה להסתיר, הוא ייתן לכם לראות את המטבח, גם אם לא להסתובב בו ממש, לפחות להציץ, במקרה כזה מבט אחד יוכל לעזור לכם מאוד להבין את התמונה.

בעבר נתקלנו לא פעם באולם שנסגר ע"י משרד הבריאות לאחר שנתגלו בו תנאים בלתי הולמים כמו מכרסמים וכד', לכן יש חשיבות רבה בבדיקה מוקדמת של הנושא.

לאחר שווידאתם כי אכן המטבח נראה ראוי ומסודר התפנו לטעימה של מספר מנות, הדבר מקובל מאוד והוא למעשה ייתן לכם חוות דעת אמיתית בנוגע למנות המוצעות.

כיום מרבית האולמות מזמינים ל "ערב טעימות" מסודר, זאת בסמוך לאירוע ולאחר שחתמתם חוזה, אך במקרי אלו  יש לבעלי האולם יתרון מובהק שכן הם מתכוננים מראש לאותו ערב ויספקו לכם הנאה מרובה מן המטעמים, ולכן גם כאן רצוי לבקש לטעום ממספר מנות במפתיע , תוך הגעה לאירוע שמתקיים באולם, ללא הודעה מראש לבעלי האולם ולהיווכח בזמן אמת.

  1. הגברה תאורה ומסכים

בשנים האחרונות אנו עדים לתופעה של גביית תשלום על מוצרים הנראים בסיסיים בנפרד מהסכום הכולל של השכרת האולם. אחד מהם הוא הגברה תאורה ומסכים.

בחלק מן האולמות ישנו מפעיל חיצוני האחראי לתאורה באולם וכן למערכת ההגברה, ולמסכים התלויים על קירות האולם ועליהם ניתן להקרין תמונות של בעלי האירוע ועוד,  ובחלק מן האולמות התחום הוא באחריות בעל האולם, בשני המקרים תיאלצו לשלם לרוב, על התאורה ההגברה והמסכים תוספת.

התאורה הבסיסית באולם כוללת לרוב תאורה ביתית ללא כל ייחוד, כך יוצא, שלקוחות רבים הרוצים לשדרג את מראה האולם (ואין ספק כי תאורה מתאימה יכולה לחולל פלאים באולם!!) נאלצים להיפרד מעוד כמה מאות עד אלפי שקלים.

כל זאת מורגש ביתר תשומת לב בכל הקשור להגברה – בלעדיה לא ניתן למעשה להשמיע מוזיקה ולשלוט בה בצורה המיטבית.

  1. אקוסטיקה

כדי שתוכלו ליהנות ממוזיקה נעימה ולא מחרישת אוזניים יש לבחון פרט נוסף מעבר להגברה באולם ואיכותה.

מרכיב חשוב יותר הוא אקוסטיקה.

האקוסטיקה באולם נקבעת למעשה ע"י עיצוב האדריכלי של האולם, באולמות רבים ניתן לראות תקרה גבוהה במיוחד או משופעת שמעבר לעיצוב המרהיב אחראית גם על החזר הקול.

ניתן לבדוק עם בעלי האולם האם התקרה באולם היא אקוסטית, בנוסף ישנה  עוד דרך לדעת מה טיב האקוסטיקה באולם, לפני שאתם סוגרים אולם הגיעו אליו בשעות הערב, ביום בו ישנו אירוע, סיירו באולם ועמדו בכמה פינות, וכך תוכלו לשמוע בעצמכם את טיב האקוסטיקה וההגברה באולם.

  1. עיצוב

נושא העיצוב הפך בשנים האחרונות לנושא מרכזי בכל אירוע, בפרט בחתונות.

ישנם אולמות המעסיקים מעצב/ת אישי וכך אם חשקה נפשכם בעיצוב תיאלצו להשתמש במעצב של האולם, גם אם לא אהבתם את עיצוביו.

לעומתם ישנם אולמות שלא מחייבים להשתמש בשירותיו של המעצב וכך תוכלו להביא כל מעצב שתבחרו.

באולמות רבים ישנו עיצוב בסיס הכולל מפות במגוון רחב של צבעים, עיצוב מרכזי שולחן ועוד, כל זה ועוד משתנה מאולם לאולם ויכול להסתכם בהוצאה של עד אלפי שקלים, ומעבר לכך, הכול לפי טעמכם האישי ורמת החשיבות שאתם חשים לגבי העיצוב באירוע.

אין ספק כי עיצוב יכול לשנות לחלוטין את מראה האולם, ניתן להפוך חלל ריק לארמון של ממש זאת הודות למוצרים שונים המספקים חברות עיצוב כדוגמת שנדלירים עתיקים, ועוד.

אין גבול לדמיון, ואין גבול לעיצוב, הכול תלוי למעשה ברמת התקציב אותו הקצתם לנושא.

  1. מיקום

בבואכם לסגור אולם רצוי שתבחרו מיקום המתאים למרבית המוזמנים.

במידה ומרבית המוזמנים הם מאותו אזור – האפשרות קלה יותר לבחירה.

הבעיה מתעוררת במצבים, בעיקר בחתונות, בהם משפחת החתן מתגוררת בחלק אחד של הארץ, בעוד משפחת הכלה מתגוררת בקצה השני.

במקרים כאלו ניתן לבחור במיקום מרכזי, שיהווה את נקודת האמצע בין שני האזורים וכך יקל על שני הצדדים.

נוסף על המיקום הגיאוגרפי יש לקחת בחשבון דרכי גישה למקום, ואף קרבה למקורות תחבורה במידה וישנם אורחים רבים התלויים בכך.

  1. חנייה

גורם נוסף חשוב הוא חנייה מסודרת.

פעמים רבות אתם מגיעים לאולם אירועים הממוקם באמצע איזור תעשייה, או עיר ואין מקומות חנייה, כך יוצא שאתם מבזבזים זמן רב במציאת מקום חנייה, מעבר לכך, ישנם מקרים בהם ריחוק החנייה מהאולם מהווה קרקע נוחה לפורצי רכבים למיניהם שמשתלטים תדיר על הרכבים, בהנחה שבעליהם נמצאים באולם רועש ולא יבחינו ברכב הנפרץ.

כך אורחים שבאו לשמח את בעלי האירוע חווים עוגמת נפש רבה.

לכן חשוב לבדוק את נושא החנייה באולם, האם ישנם מספיק מקומות חנייה, האם יש איש מטעם האולם שאחראי על הנושא ועוד.

 

לסיכום..

ישנם מרכיבים רבים שיכולים להפוך אולם למושלם או לפגום באיכותו.

לכן יש לקחת בחשבון את כל המכלול שיש לאולם להציע ולא להתמקד רק ביתרון או חיסרון אחד.

כמו כן יש להקדיש חשיבות רבה לבחינת האולם בצורה אובייקטיבית, הדרך הטובה ביותר היא להגיע לאולם ביום הו מתקיים בו אירוע, כך תוכלו לבחון מן הצד את המרכיבים השונים ולא להסתמך רק על דבריו של בעל האולם, שאין טוב ממראה עיניים.

שנתראה בשמחות!

התקשר עכשיו